Favorit R 1001E Комбиниран фрижидерID EK000525576
Favorit R 1001E Комбиниран фрижидерID: EK000525576
ДОСТАВА ВО СТАН бесплатно без разлика на спрат на подрачје на град Скопје. Дознај повеќе овде
Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!
УЛОВ НА НЕДЕЛАТА: Искористи попусти до 60% + 5% со кодот: ulovi5 ! Дознај повеќе овде!
- Цена
- 10.999 ден
Улови +5% со кодот: ulovi5
Бесплатна достава
Доставуваме веќе од 26.05.2026
Гаранција: 5 год.
Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати
Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена
Вашиот производ е додаден во кошничката
Можеби ќе ве интересира и ова
ФРИЖИДЕР СО КОМОРА R 1001N

Спецификации
| ДИМЕНЗИИ В/Ш/Д |
82,1/48/50 CM |
|---|---|
| ВОЛУМЕН |
БРУТО 91L / НЕТО 88 L |
| ЛАДИЛНИК/ЗАМРЗНУВАЧ НЕТО ВОЛУМЕН |
73/8 L |
| ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА |
F |
| ГАС |
Р600 |
| БОЈА |
БЕЛА |
| ИЗМЕНЛИВА ВРАТА |
√ |
| РЕГУЛИРАЧКИ НОГАРКИ |
√ |
| ФИКСНИ РАЧКИ ЗА ВРАТА |
√ |
| ДРЖАЧ ЗА ЈАЈЦА |
√ |
| ФИКСНИ ПОЛИЦИ НА ВРАТА |
√ |
| ПРИЛАГОДУВАЧКИ СТАКЛЕНИ ПОЛИЦИ |
√ |
| ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛ. ЕНЕРГИЈА |
113 KWH / ГОД |
| НИВО НА БУЧАВОСТ |
43 DB |
| Тип на производ | Ладилници |
| Бренд | Favorit |
| Гаранција | 5 год. |
| Боја | Бела |
| Енергетска класа | F |
| Поставување на производот | Самостоечки |
| Тип на производ | Комибиниран ладилник |
| Начин на ладење | Статички |
| Вкупен волумен | 81 l |
| Волумен на фрижидерот | 73 l |
| Волумен на замрзнувачот | 8 l |
| Потрошувачка на ел. енергија | 113 kWh/annum |
| Бучавост (dB) | 43 dB |
| Промена на насоката на отварање на вратата | Да |
| Аларм за отворена врата | Не |
| Диспанзер за вода | Не |
| Ледомат | Не |
| Автоматско одмрзнување на фрижидерот | Да |
| WiFI вграден | Не |
| Висина | 82.1 cm |
| Ширина | 48 cm |
| Длабочина | 50 cm |
| Нето тежина | 25.3 kg |
| Бруто тежина | 28.1 kg |